filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Berlinale
1984
http://www.berlinale.de
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie - Berlinale
Złoty Niedźwiedź
Najlepszy film
wygrane
Strumienie miłości
(1984)
John Cassavetes
Udział w konkursie głównym
nominacje
Akelarre
(1984)
Pedro Olea
Antarktyka
(1983)
Koreyoshi Kurahara
Arka Noego
(1984)
Roland Emmerich
Autogram
(1984)
Peter Lilienthal
Bal
(1983)
Ettore Scola
Banbianren
(1983)
Allen Fong
Flirt
(1983)
Roberto Russo
Garderobiany
(1983)
Peter Yates
Klassenverhältnisse
(1984)
Danièle Huillet
,
Jean-Marie Straub
Lekarki
(1984)
Horst Seemann
Mann ohne Gedächtnis
(1984)
Kurt Gloor
Mistrzowie
(1984)
John Irvin
Morgen in Alabama
(1984)
Norbert Kückelmann
No habrá más penas ni olvido
(1983)
Héctor Olivera
Rembetiko
(1983)
Costas Ferris
Romans polowy
(1983)
Pyotr Todorovskiy
Skønheden og udyret
(1983)
Nils Malmros
Star 80
(1983)
Bob Fosse
Świry
(1984)
Louis Malle
Za naszą miłość
(1983)
Maurice Pialat
Złodzieje nocą
(1984)
Samuel Fuller
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Cykelsymfonien
(1983)
Åke Sandgren
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
Aparte Bilder
(1983)
Walter Heynowski
,
Gerhard Scheumann
Pileto
(1982)
Sotir Gelev
Râ
(1984)
Pierre Jamin
,
Thierry Barthes
Srebrny Niedźwiedź
Najlepsza aktorka
wygrane
[Inna Churikova]
Inna Churikova
jako Vera w filmie
Romans polowy
(1983)
Najlepszy aktor
wygrane
[Albert Finney]
Albert Finney
jako Sir w filmie
Garderobiany
(1983)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Norbert Kückelmann]
Norbert Kückelmann
Morgen in Alabama
(1984)
Nagroda specjalna
wygrane
Bal
(1983)
Ettore Scola
No habrá más penas ni olvido
(1983)
Héctor Olivera
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Yu bang xiang zheng
(1983)
Jinqing Hu
Najlepszy występ aktorski
wygrane
Flirt
(1983)
Monica Vitti
Zwycięzca
wygrane
Rembetiko
(1983)
Costas Ferris
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Nagroda w konkursie
wygrane
No habrá más penas ni olvido
(1983)
Héctor Olivera
Strumienie miłości
(1984)
John Cassavetes
Nagroda Specjalna
Nagroda C.I.D.A.L.C
wygrane
Garderobiany
(1983)
Peter Yates
Nagroda Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)
wygrane
Pessi ja Illusia
(1984)
Heikki Partanen
Nagroda Interfilm im. Otto Dibeliusa
wygrane
Mann ohne Gedächtnis
(1984)
Kurt Gloor
Nagroda Katolickiego Biura Filmowego (OCIC) - wyróżnienie specjalne
wygrane
Banbianren
(1983)
Allen Fong
Nagroda Międzynarodowego Stowarzyszenia Kin Artystycznych (CICAE)
wygrane
Banbianren
(1983)
Allen Fong
No habrá más penas ni olvido
(1983)
Héctor Olivera
Wyróżnienie Specjalne
Zwycięzca
wygrane
Klassenverhältnisse
(1984)
Danièle Huillet
,
Jean-Marie Straub
Wyróżnieni w roku 1984
No habrá más penas ni olvido
(
3/4
)
Garderobiany
(
2/3
)
Banbianren
(
2/3
)
Strumienie miłości
(
2/2
)
Bal
(
1/2
)
Flirt
(
1/2
)
Romans polowy
(
1/2
)
Klassenverhältnisse
(
1/2
)
Mann ohne Gedächtnis
(
1/2
)
Morgen in Alabama
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.