PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136005}

Infiltracja

The Departed
8,0 342 986
ocen
8,0 10 1 342986
7,5 43
oceny krytyków
Infiltracja
powrót do forum filmu Infiltracja

...ale dla mnie Infiltracja to film o wiele lepszy od oryginału. widziałem całą trylogię Infernal Affairs i
dla mnie to filmy bez wyrazu, na ich tle, Infiltracja to film świetny. Ale może to kwestia gustu, dla
przykładu mojej żonie, trylogia Infernal Affairs bardzo się podobała, szczególnie pierwsza część.

ocenił(a) film na 6
Okciuk

To jest kwestia gustu, bo obiektywnie rzecz biorąc trudno ocenić, który z filmów jest lepszy. Trylogia IA niby opowiada bardziej rozbudowaną historię niż Infiltracja, ale IA1 to w sumie dość zwyczajny sensacyjniak, a IA2 i IA3 mają wiele wad. W IA twórcy niby próbowali nadać historii głębi, ale w praktyce wyszły im filmy, o których można powiedzieć, że udają. W jedynce razi nieznośna melodramatyczna muzyczka włączająca się w emocjonalnych momentach (m. in. w chwili śmierci Wonga) - kiczowate, poza tym flashbacki i slow-motion to też kiepski pomysł. IA2 nie zgłębia wystarczająco psychiki i motywacji dwóch głównych bohaterów IA1, zamiast tego skupia się na Wongu i gangsterskiej rozgrywce. Czuć w tym filmie dużą inspirację Ojcem Chrzestnym, a pewne wątki, a nawet pojedyncze sceny są wręcz zerżnięte z OC (chociażby zabicie 4 szefów mafii). W dodatku wydarzenia z końcówki IA2 sprawiają, że decyzja Yana o kontynuowaniu pracy pod przykrywką staje się absolutnie niewiarygodna, podobnie jak decyzja Sama o przyjęciu go w swoje szeregi. Z kolei jedyne, co da się powiedzieć o Mingu po obejrzeniu Ii części to to, że okazał się być niedojrzałym gówniarzem. Z kolei IA3 to już bajeczka - intryga jest naiwna do bólu (to, że zwlekano z aresztowaniem Minga i sama akcja podmiany taśm to idiotyzmy, których nie mogę kupić), a w dodatku dowiadujemy się, że Yan poznał przed śmiercią policjanta ważniejszego od Minga, co sprawia, że jego ucieczka w końcówce IA1 staje się absolutnie niewiarygodna pod względem psychologicznym.

Natomiast Infiltracja jest z jednej strony lepiej wyreżyserowana i bardziej przemyślana pod względem budowania psychologii postaci, ale razi słabsza końcówka, a i aktorstwo czasami niedomaga (maniera Nicholsona jest okropna, to jedna z jego najgorszych ról, a Damon i DiCaprio też nie zachwycili).

Jak dla mnie: Infiltracja - 6+/10, Infernal Affairs - 6/10, Infernal Affairs 2 - 5/10, Infernal Affairs 3 - 4/10.

Okciuk

jeden woli wschód, drugi zachód

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones