PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136005}

Infiltracja

The Departed
8,0 343 097
ocen
8,0 10 1 343097
7,5 44
oceny krytyków
Infiltracja
powrót do forum filmu Infiltracja

Zaraz zaraz

ocenił(a) film na 1

Chwileczke... Przypomnijcie sobie jedna z ostatnich scen (ci co nie ogladali niech natychmiast przestana czytac gdyz moge zepsuc efekt owej sceny) jak DiCaprio ginie od strzalu zlego gliny(troche sie zdziwielem i to na plus). Dalej ten sam zly glina zabija tego czarnego glinę (dobrego) poczym ginie od Matt'a Damon'a(zlego gliny ale wszyscy gliniarze mysla ze dobrego). Ok. Jak na moj gust to ta sytuacja jest niemozliwa do obronienia w zeznaniach, ktore sklada Damon. Zeznaje on ze niby co???? DiCaprio(w zeznaniach jako ten bohaterski i dobry skoro sa na jego pogrzebie i placzą) ginie z reki zlego gliny, poczym zly glina zabija czarnego gline (nie wiem jak Damon zeznal na jego temat.; czy byl dobry czy zly chyba dobry skoro go zly zabil). Nastepnie zly glina w zasadzie nie wiadomo czemu nie zabija Damon'a tylko mu oddaje bron by zginac z jego ręki. jak bylo to widzielismy ale jak on do cholery zeznawal???????!!!! Kurrrrcze ale sprytne!!! Ja sobie tego nie wyobrazam, no chyba, ze sie mocno myle, co zreszta wykluczone nie jest. Ogolnie film nienajgorszy, duzo akcji fajnie sie oglada. Oczywiscie jak na Scorsese to raczej kiepscizna ale po gangach nowego yorku (najgorszym filmie w historii wszechswiata) wiele sie bym nie spodziewal. Mysle ze mozna obejrzec z nudow. daje 6.5 ale tylko w kategorii filmy kryminalne a nie filmy w ogole (inaczej musialbym dac ze 4)

azril

Tę scenę można jasno zobrazować krok po kroku, tak żeby nie było żadnych niedomówień. Ale należałby się posłużyć nazwiskami:
Dobrzy gliniarze: Billy Costigan (DiCaprio) i Brown (czarnoskóry policjant)... Źli gliniarze (Informatorzy Costello): Colin Sullivan (Damon) i Barrigan.

Costigan z Sullivanem jadą windą na dół, Brown w tym czasie schodzi po schodach. Na parterze drzwi otwierają się i Barrigan stojący za nimi strzela Costiganowi w głowę, zabiera jego pistolet a swój chowa do kabury, po czym wchodzi do windy by rozkuć Sullivana. W tym czasie Brown dociera na dół i z zaskoczeniem patrzy na zwłoki Costigana - Barrigan jemu również strzela mu w głowę (z pistoletu Costigana). To już dwa trupy. Po czym tłumaczy niepomiernie zdziwionemu Sullivanowi, że on również był informatorem Costello i aby wyjść z tej całej sytuacji muszą się trzymać razem. Wychodzą z windy i Sullivan prosi Barrigana, by dał mu broń, którą ten wcześniej wyjął z ręki Costigana (i zastrzelił z niego Browna). Wyciera ją chusteczką stwarzając wrażenie, że chce wyczyścić go z odcisków Barrigana i włożyć w rękę Costigana... ale wykorzystuje chwilę nieuwagi swego nowego 'kolegi' i gdy ten odwraca się do niego strzela mu w głowę.
No i tak wygląda ta scena.
A scena zeznania zaczyna się od słów Sullivana, że próbował unieszkodliwić policjanta Barrigana ale ten rzucił się na niego i wtedy strzelił mu w głowę (Sullivan). Po czym sprawdził czy policjanci Costigan i Brown żyją, ale z przyjkrością stwierdził, że przyszedł z pomocą za późno.
Nie ma nic o tym, jak się tam znalazł... ale znając jego przebiegłość zeznał, że pojawił się na miejscu zbrodni już po tym jak Barrigan zastrzelił Costigana i Browna... a w ściemnianiu to Sullivan był naprawdę bardzo dobry - jak zdołaliśmy zauważyć w ciągu całego filmu. Choćby nie wiadomo jak mu się paliła ziemia pod nogami zawsze potrafił tak zamotać i nałgać, żeby wyjść na swoje.

No i to by było na tyle w kwestii wyjaśnienienia całej sytuacji

ocenił(a) film na 1
Vinga_

calkiem mozliwe ze bylo jak piszesz. mi sie tylko wydawalo ze calej tej zamiany pistoletow nie bylo(ale sie za dobrze widocznie nie przyjrzalem). mi sie wydawalo ze ten zly co zastrzelil dicaprio zastrzelil tez tego czarnego z tej samej broni jako ze czasu byylo malo. cos sie nie popisalem widocznie...
pozdrawiam
musze to kiedys jeszcze raz zobaczyc i sie dokladnie przyjrze

azril

A ja mam dodatkowe pytanie (sory jak czegoś niedoczytałem). Kim był człowiek z zakupami, który w ostatniej scenie zabił złego glinę ?

Tomasz_Baczek

To był Dignam (grany przez Marka Wahlberga). Czyli ten policjant, który wcześniej wraz z Oueenanem nadzorował tajniaków...
A jeszcze prościej mówiąc, ten młodszy przemądrzały, który przyjmował Billy'ego Costigana do roboty.

Pozdrawiam :-)

Vinga_

Dzięki. Faktycznie to on :) Widocznie za krótko był w filmie że mi jego twarz wyleciała z pamięci.

ocenił(a) film na 10
azril

Ale z ciebie tępak.

azril

Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego Dignam zabił na końcu złego policjanta ?
1. Dlatego że odkrył jaka jest prawda i chciał się zemścić
2. Dlatego że odkrył prawdę i bał się że i jego może zabić
3. Inny powód

Tomasz_Baczek

Osobiście obstawiałabym pierwszy wariant...

ocenił(a) film na 9
Vinga_

tez bylbym za tym wariantem
...a pisze w sprawie koperty - bo mnie to zastanawia ;) - ktora dostala Madeline,co sie w niej moglo znajdowac ? czy moze to miec jakies powiazanie wlasnie z "tym" wariantem ?

ocenił(a) film na 8
azril

widze ze kompletnie nie rozumiecie tego filmu... jak mozna nie wiedziec kim byl ten facet co zabil na koncu Sullivana?? przecez to Digman(Wahlberg) a zabil go dla tego ze tez pracowal dla Costello (Nickholsona)i dowiedzial sie ze Sullivan(Damon) zabil mu szefa.

ocenił(a) film na 10
Klinar

gdyby tak bylo juz dawno wsypalby dicaprio

ocenił(a) film na 8
chester_84

Oceniasz na 10 film, którego nie zrozumiałeś XD

martamagierecka

no to wyjaśnisz proszę?

ocenił(a) film na 8
Na_koncu_teczy

Ty wiesz, że ja już nie pamiętam, o co tam chodziło? A taka byłam mądra XD Muszę obejrzeć jeszcze raz, polecam się na przyszłość

ocenił(a) film na 8
martamagierecka

I co, oglądasz? Akurat leci na tefałen.

ocenił(a) film na 8
Volfram

Ech, właśnie oglądam "Manifesto" na TVP Kultura :))) Obejrzę i jeszcze tu wrócę :)

ocenił(a) film na 8
martamagierecka

Nagrałem sobie i obejrzałem. Za głupi jestem na takie filmy :(

ocenił(a) film na 5
azril

nowa wersja starego filmu, kiedys zakonczenie bylo inne witajcie w 2020

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones